שלבי עבודה
פירוק, הריסה ופינוי

מרבית השיפוצים שאנו עורכים בדירות ובעסקים מתבצעים בחללים קיימים, לאחר מעבר דירה או כניסה של דייר חדש לעסק. במקרים אלו אנו נדרשים לבצע פעולות הריסה המתבצעות בהתאם לתוכנית האדריכלית, לפרק מערכות ורכיבים שונים שהותקנו בנכס ולהכין את הנכס לתחילת העבודה. כחלק מהתהליך אנו מפנים את כל פסולת הבנין והאשפה ומגיעים לנקודת ההתחלה – חלל נקי ופנוי לתחילת עבודת השיפוץ.

שיפוץ מוצלח חייב להתחיל ברגל ימין, עבודות הפירוק וההריסה חייבות להתבצע במקצועיות על מנת שלא לפגוע במערכות שונות ולגרום לעלויות מיותרות. כמו כן חשוב לפנות את הפסולת בהתאם לתקנות על מנת להמנע מקנסות והוצאות שאינן מחוייבות המציאות... וזה עוד לפני שדברנו על הרעש לשכנים.


בניה בגבס/בלוק

בשעה טובה החלל נקי ומוכן לתחילת העבודה. כאשר מדובר בדירות או בעסקים חדשים אנו מקבלים את החלל ברמת מעטפת ומכאן מתחילים בתהליך הבנייה. בין אם מדובר בבנייה בגבס או בבלוקים, השלב הראשון יהיה למקם את הקירות בהתאם לתוכנית האדריכלית. כאשר מדובר בקירות גבס נקים את הקונסטרוקציה המתאימה ועליה נניח את לוחות הגבס.

בידוד נגד רטיבות ורעש, הקפדה על קווים ישרים וחיזוק של הקירות - אלה הם הבסיס לבניית קירות איכותית שתהווה את הבסיס לשלבים הבאים בפרוייקט.


מסגרות נגרות וגמר

פרטי מתכת ועץ קיימים בכל בית או עסק והינם חלק מהתוכנית של מעצב הפנים או האדריכל בפרוייקט. בין פרטי הנגרות שניתן למצוא בפרוייקטים רבים – סבכות ומחיצות שונות, ארונות בנויים ועוד. בנוסף, פרטי מסגרות רבים מותקנים בבתים ובעסקים רבים ובתוכם מעקות למדרגות ובין הקומות בבית, קורות חיזוק או קורות דקורטיביות (יכולים להיות גם מעץ) ומחוץ לבית – שערים גדרות ועוד.


אינסטלציה וחשמל

מערכות האינסטלציה והחשמל הם המערכות העיקריות המטפלות באספקת האנרגיה והמים לבית או לעסק.
מערכות אלו הן מטבען נסתרות. עיקר הרכיבים שלהן מותקן בקירות, מתחת לרצפה או בתיקרה ועל כן הן מהוות מקור לבעיות וכשלים רבים כאשר נעשה שימוש בחומרים לא איכותיים או שההתקנה אינה מקצועית מספיק.

מערכת האינסטלציה מובילה מים נקיים לתוך הבית ומפזרת אותן למקלחות, לשירותים ולמטבח בשילוב עם הובלת מים מדוד המים החמים, זאת במקביל להולכת מי השופכין לביוב. רק התקנה איכותית של מערכת האינסטלציה ושימוש במוצרים וחומרים תקניים תמנע סתימות ונזילות או פיצוצי צנרת ותבטיח עמידות של המערכת ללא תקלות לאורך שנים.

מערכת החשמל, שהינה מערכת חיונית נוספת, חייבת להיות מותקנת על ידי חשמלי מוסמך. גם כאן חשוב במיוחד לעבוד על פי תוכניות העבודה (כדי שניתן יהיה לאתר ולתקן תקלות בקלות), לחלק נכון את העומסים בין החדרים והצרכים השונים, להקפיד על התקנה ברמה גבוהה ולהשתמש במוצרים וחומרים בעלי תו תקן.


דלתות וחלונות

אחד מסעיפי ההשקעה הגדולים ביותר בכל תוכנית בנייה או שיפוצים הוא נושא הפתחים – הדלתות והחלונות. בין אם הללו עשויים ממתכת או מעץ, מפרופיל בלגי או מכל חומר אחר נדרשים הפתחים של הבית לתת מענה למספר רב של צרכים:

* אסתטיקה – האלמנט העיצובי המוביל של הבית או העסק
בטיחות – מניעת כניסות לא מורשות – פריצות
אטימה שילטה באקלים והקטנת הוצאות אנרגיה 

המקצועיות של הקבלן מתחילה עוד בשלב הבנייה כאשר מכינים את הפתחים, הדיוק בהכנה קובע את הקלות שבה יותקנו הפתחים לאחר שיגיעו לאתר ובכך כמובן ניתן למנוע עלויות מיותרות ועוגמת נפש. בהמשך, חשוב לזכור כי התקנת הפתחים מהווה את הסגירה של הבית ומאפשרת התקנה של אלמנטים יקרים וחתירה לסיום הפרוייקט.


עבודות חוץ

כאשר מדובר בבנייה פרטית, נדרש הקבלן במקרים רבים לתת מענה גם לחוץ הבית ולבצע עבודות שונות במקביל או כהכנה לקבלן הגינון. בין אם מדובר בעבודות בניה, עץ או מתכת, יש משמעות גדולה לעבודות המתבצעות בחצר הבית וביניהם הקמת גדרות בנויות או משולבות,שערים וכו'.

בנוסף, ניתן כמובן ליצוק משטחים לישיבה הכוללים סככות או פרגולות ומגוון חיפויים או ציפויים לבחירת הלקוח או כל צורך אחר שמציג הלקוח. ריצוף וחיפוי קירות הוא אחד מהתחומים הדורשים את המקצועיות הרבה ביותר בכלל העבודות הקשורות בבנייה ושיפוץ. בתוך מגוון אין סופי של סוגי רצפות (או פרקטים), הצורך לרצף חדרים בצורות ומידות שונות, חיתוך של המרצפות וסידורן באופן הנכון ביותר דורש בעלי מקצוע מנוסים, מקצועיים וסבלניים. עבודות חיפוי קרמיקה במטבח או באמבטיה, במקרים רבים באריחים קטנים ומיוחדים דורשת גם היא רמת מיומנות גבוהה מאוד.

נציין גם כי חומרי העזר בהם משתמשים בזמן העבודה בקרמיקה, חשוב שיהיו מהאיכות הגבוהה ביותר על מנת להבטיח רמת גימור גבוהה ככל האפשר ועמידות לאורך זמן. 

טיח, שפכטל וצבע - בין אם מדובר בקירות גבס או בלוק, העמדת הקירות היא רק השלב הראשון ולאו דווקא המסבך ביותר בבנייה. מיד לאחר סיום בניית הקירות תחל סדרת פעולות גמר הכוללת טיח ו/או שפכטל שמטרתו להחליק את הקיר ולהכינו לעבודת הצביעה במספר שכבות עד להגעה לתוצאה הרצויה. מגוון הצבעים הקיימים בשוק עצום כמובן וכולל סוגי צבע שונים, רמות איכות וסוגי חומרים שונים. כדאי לדעת, קיימים רעיונות וכיוונים עיצוביים שונים ומגוונים בעולם הצבע והטיח. על כן חשוב כי בעלי המקצוע יבין היטב את התוכנית ויבצע את עבודות הצביעה בתשומת לב מירבים בהקפדה על הפרטים ועל איכות הגמר.


עבודות מיוחדות

כל בית, דירה או עסק הוא סיפור העומד בפני עצמו - סיפור של רצונות וצרכים, עולם של פרטים רבים ומגוונים. בתוך עולם זה נדרש הקבלן לתת מענה לעיתים לדרישות מיוחדות או יוצאות דופן הנדרשות כחלק מהפרוייקט - התקנת או ניסור קורות, הרכבת מערכות מיוחדות, פעולות צביעה או חיפוי מורכבות ועוד ועוד. כל או להם פעולות מיוחדות שעשוי קבלן השיפוצים להידרש לעשות.